Дорогинська січ ім. О. Ходаківського 2017

В с. Волиця завершився вишкільний табір Українського козацтва для дітей «Дорогинська січ ім. О. Ходаківського 2017».
Цей захід козацтво проводить щорічно починаючи з 2013 року. Ініціатором та ідейним натхненником його проведення був Фастівський курінь Українського козацтва та нині покійний наш побратим - козак Олександр Ходаківський. І згідно рішення загальних зборів козацтва віднині дитячий табір носить назву «Дорогинська січ імені О.Ходаківського»
Чому табір перенесено в село Волицю? По-перше, представник лісового господарства висловив застереження з приводу стану дерев на старому місці таборування і ми не змогли б гарантувати безпеку дітей, де у будь який момент може впасти дерево. По-друге, греко-католицька громада м. Фастова викупила цю територію для створення центру патріотичного виховання республіканського рівня. Таким чином ми вже розпочали облаштовувати та експлуатувати ділянку за призначенням, допомагаючи один одному і співрацюючи заради майбутнього України. По-третє, враховули те, що поблизу знаходяться легендарні Змієві вали, чисельні кургани з їх неповторною тисячолітньою аурою та козацькою могилою, отже місце унікальне.
До речі, Волиця козацьке село, раніше носило назву Вольниця та входило до складу полку Семена Палія. І тому ідеальне для проведення вишкільних таборів: на березі Унави, на території старого парку зі столітніми дубами.
Також місцевість сприяє туристичному вишколу, вже закладений тир, де діти можуть опановувати володіння зброєю та повноцінне футбольне поле.
Шість днів перебування в таборі пролетіли ніби один день, діти встигли здружитись між собою і в міру можливостей опанувати комплексом знань необхідних сучасному захиснику Вітчизни.
Відбулося ряд цікавих зустрічей, зокрема з відомим письменником – гумористом Євгеном Дударом та фастівською дитячою письменницею Анною Багряною, які подарували дітям свої книжки; дитяча школа народної майстерності (керівник козак Анатолій Древецький) провели майстер класи з ліплення та рукоділля.
З дітьми постійно проводилась робота з патріотичного виховання, ознайомлення із історією рідного краю, а також уроки екології й дбайливого ставлення до довкілля. Січ відвідували воїни московсько-української війни і діти мали змогу безпосередньо поспілкуватися із захисниками Вітчизни.
Учасники мали можливість ознайомитись з правилами надання першої домедичної допомоги. Дітям було пояснено про небезпеку пустощів із вибухонебезпечними предметами та розяснено правила поводження зі зброєю, а також як долати перешкоди.
Купались в річці Унава, брали участь в козацьких забавах, біля багаття співали козацьких пісень та слухали розповіді старших про козацтво…
Заходи на січі супроводжував своїми думами козак – кобзар Микола Литвин. В дні перебування в таборі діти були забезпечені всім необхідним – наметами, спальними мішками, чудовим харчуванням, матеріально-технічними засобами.
Авторитет козацтва в місті і в районі надзвичайно високий і Фастівський козацький курінь Українського Козацтва виступає об'єднуючим фактором для всіх людей, що займаються національно-патріотичним вихованням молоді. Тому до проведення вишкільного табору приєднався Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад», керівник Ю. Пустовій. Вихованці клубу показували надзвичайні результати в усіх навчальних дісциплінах.
Звичайно, щоб провести будь-який захід необхідні ресурси, тому хочеться подякувати Фастівському ОМВК за надану матеріально-технічну базу. Воїнам московсько-української війни, які безкорисливо протягом всіх цих шести днів приймали участь в козацьких заходах. Надавали необхідну допомогу в організації військової підготовки та побуту козачат.
Особливу подяку хочеться висловити міській владі, яка долучилася до всіх заходів з проведення січі без будь-яких політичних натяків та пропаганди. Міському голові – Нетяжуку Михайлу, заступнику міського голови Давиденко Олені, начальнику відділу молоді та спорту Скиданенко Андрію, начальнику відділу освіти Ериш Наталії, директору Палацу культури Струтинській Оксані, її підлеглим та небайдужим українцям – патріотам, які завжди підтримують всі козацькі заходи. Ці люди розуміють, що майбутнє України залежить від нашої роботи сьогодні! Найкраща інвестиція - це виховання порядних, освідчених людей і достойних патріотів своєї землі, від яких буде залежати процвітання нашої Батьківщини у майбутньому.

Отаман Фастівського козацького куреня
Українського козацтва Андрій Шаповал

P.S.
Насамкінець хочеться висловити подяку Олегу Чернишенку за організацію дитячого табору та фольклорного дійства в селі Дорогинка. Він робить велику справу, успіхів та натхнення у майбутньому. Проте запозичувати назву «Дорогинська січ», до якої він мав відношення лише як один з членів козацтва, яке в свій час добровільно залишив, не варто. Бажаємо йому створити щось власне, більш оригінальніше .

фото: