У козацтві розколу немає!

Відповідь на статтю Олега Чернишенка, колишнього козацького отамана.

У журналі «Наш Городок» від 19 січня 2017 року у статті «У фастівських козаків новий отаман» колишній отаман Олег Чернишенко дав статтю про свою роботу за минулий рік. Стаття дуже розлога і дивна. Якщо її уважно проаналізувати, то складається враження, що у Фастові був тільки один лицар¬козак, який з кількома своїми помічниками з «нової генерації», всупереч активному спротиву «старшого покоління козацтва», активно проводив реформи, які йому не дали завершити і обрали нового отамана.

Чи це насправді так? Рік був справді дуже насичений подіями, але чи все написане відповідає дійсності? У Фастівському курені є декілька підрозділів, які очолюють такі достойні люди, як Анатолій Древецький та Станіслав Толстих (це Школа народної майстерності та козацький хор «Дзвінкова крин иця»). А також Волицький підрозділ, який очолює Олександр Пироженко. Невже ці підрозділи нічого не зробили за рік? Фастівським куренем за 27 років роботи по всьому району було відкрито близько 10 пам’ятників козацької слави та поновлені козацькі могили. Чернишенко майже не брав у цьому жодної участі, але написав, що все це зроблено ним за рік.

У його статті немає жодного слова про козаків, які є візитівкою Фастівського козацтва – це Анатолій Древецький, Анатолій Гірченко, Ярослав Рудяк. Жодного слова про козаків, які в минулому році активно брали участь у російсько¬українській війні – це Тимофій Рудяк, Андрій Шаповал та Святослав Греб. До речі, «про бойову звитягу» Олега Чернишенка дуже добре можуть розповісти дійсні учасники АТО, але це вже нехай лишається на його совісті… За рік його керування козацтвом була проведена велика робота по розвитку лицарського клубу «Доброслав» – бізнес¬проекту Олега Чернишенка. За нашою інформацією, на цей клуб підприємці і небайдужі українці виділяли значні кошти. Але виникає запитання: «Яким чином цей клуб відноситься до козацтва?» Наша відповідь: «А ніяким!»

У Фастові є декілька спортивно¬патріотичних секцій, які проводять тренування, але жодна з них не збирає на свої секції кошти від імені козацтва. На нашу думку, пан Олег це робив і розпоряджався коштами на свій розсуд, а на козацтво не йшло жодної копійки. Теж стосується і проведення «Дорогинської січі». По суті, за рік його керування козацтвом Фастівський курінь став ніби додатком до його лицарського клубу «Доброслав». За минулий рік робота козацтва була практично паралізована. Була розформована сотня Северина Наливайка, від козацтва відвернулося чимало шанованих людей, і наприкінці року, на вимогу Олега Чернишенка, могло зібратися 5 7 чоловік. Такий фінал роботи за рік.
А тепер про те, як козаки виходили з козацтва. По¬перше, природнім шляхом – смерть на полі бою або в монастирі, як Семен Палій. Другий шлях – зрада. Третього не було. Тож щодо того, що Олег Чернишенко вийшов з козацтва, хочеться нагадати, що козацтво – це не пив¬бар, у нього не можна зайти, випити келих пива і вийти. Козацтво – вище за будь¬які політичні партії, козаки не присягають якомусь отаману, вони присягають на вірність українському народу! Якщо ж ти не згоден з чиєюсь думкою, зроби краще або поступися місцем іншому. Це буде по лицарськи. Якщо зібрати зерно щойно з поля, то серед нього буде багато полови і різного сміття. Коли повіє вітер, то повноцінне зерно залишиться на місці, а сміття відлетить за вітром. Туди йому й дорога.

Хочемо довести до відома всіх фастівчан, що за розвал роботи у Фастівському козацькому курені українського козацтва Олега Чернишенка виключили з лав українського козацтва.

А у самому козацтві ніякого розколу не відбулось. Зараз його очолила достойна людина – кіборг Андрій Шаповал. Невдовзі лави козаків поповняться воїнами, які пройшли достойний вишкіл у лавах українського війська, та іншими патріотами. У 2017 році козацтво проведе козацький фестиваль у Фастові.

Зараз створюється фонд для популяризації українських традицій і триває робота над заснуванням Премії імені Андрія Галущенка, що буде вручатися найкращим педагогам, які виховують дітей у козацько¬лицарському дусі.

Попереду у нас великий обсяг роботи, який можна виконати відмінно, об’єднавши зусилля всіх патріотичних сил. Ми переконані, що лише козацтву під силу виступити об’єднуючим стрижнем для відродження всього українства!

Фастівський козацький курінь українського козацтва